Способи фільтрації води, їх переваги та недоліки

Розрізняють декілька способів фільтрації води, у кожного з них є свої переваги і недоліки. Розглянемо ці методи і області їх застосування докладніше.

Методи фільтрації води:

  • механічна фільтрація
  • хімічна фільтрація
  • фізико-хімічна
  • біологічна очистка

Розглянемо кожен метод окремо

Механічна фільтрація дозволяє усунути тверді і нерозчинні суспензії. Цей метод є одним з найдешевших і відноситься до попереднього етапу очищення стічних вод.

Хімічне очищення спрямоване на усунення в стічних водах хімічних сполук за допомогою використання хімічних реагентів. На даному етапі і при цьому методі очищення стічні води втрачають колір і запах, а також знезаражуються.

Фізико-хімічне очищення нейтралізує біологічні тверді домішки, дозволяє відфільтрувати дисперсійні частки. Даний метод очищення є високоефективним, так як в ньому задіяні і фізичний, і хімічний способи очищення води.

Біологічне очищення нейтралізує органічні сполуки. При такому методі очищення води основну місію виконують мікроорганізми, які розкладають органічні сполуки.

Розрізняють деякі різновиди очищення води:

  • часткове замороження
  • зворотній осмос
  • озонування

Метод часткового заморожування води цікавий тим, що після нього вода набуває цілющих властивостей. У чому полягає цей спосіб очищення? Вода заморожується наполовину. У лід перетворюється лише чиста від хімічних сполук вода, а та частина, яка містить домішки, залишається замороженою. Суть даного методу полягає в тому, що лід відділяється від води. Розморожений лід стає, в наслідку, корисною водою, яка змінює свою структуру.

Зворотний осмос - це метод очищення води, при якому використовується тонкоплівкова мембрана. Цей спосіб перевершує за результативністю інші способи. Тонкоплівкова мембрана пропускає через себе тільки молекули води, кисню і водню. Інші з'єднання не можуть пройти крізь структуру мембрани. Відбувається глибоке очищення води.

Озонування передбачає очищення води за допомогою озону. Озонування води набагато безпечніше очищення води за допомогою хлору і різних його сполук. Багато країн Європи віддають перевагу саме такому способу очищення води. Хлор негативно впливає на навколишнє середовище, людський організм, шкіру, волосся, нігті, зуби, псує одяг і залишає наліт після того, як вода висихає. Озон, в порівнянні з хлором, є повністю безпечним. Кислотно-лужний баланс води залишається природним, а вода, що пройшла озонування, не дратує слизову.

Способи очищення води можуть бути як дорогими, так і вельми доступними, крім того, вони можуть бути екологічно безпечними та передовими або «класичними», але більш жорсткими. Який би спосіб не був обраний, до процесу фільтрації води слід ставитися відповідально і серйозно, адже від якості води залежить, в першу чергу, здоров'я. Монтажна компанія Profinstall здійснює проектування і монтаж інженерних мереж, в тому числі, водопроводу і каналізації, задіюючи справжніх професіоналів.