Промисловий водопровід

Система внутрішнього водопостачання встановлюється за суворими правилами технічних норм, встановлених СНіП. Водопровід є обов'язковою інженерною мережою, як для великих виробничих підприємств, так і для інших будівель, таких призначень, як:

  • Складські приміщення;
  • Адміністративні;
  • Соціальні та інші.

У цій статті ми розберемо повний комплекс роботи водопостачання на промислових підприємствах. Яка необхідна нормативна документація при проведенні робіт. Як здійснюється постачання води, і яких правил необхідно дотримуватися при водопостачанні великих будівель громадського призначення.

Документація промислового водопроводу

Слід розуміти, що різниця між промисловим і побутовим водопостачанням значна. Пристрій постачання води відрізняється як за призначенням, так і по влаштуванню функцій. Незалежно від складності проектного рішення, будь-яка система водопроводу повинна мати документацію і дотримуватися технічних правил, відповідно до санітарних норм.

Як правило, в структуру водопостачання входять основні частини, спрямовані на протипожежне забезпечення, господарське та виробниче.

Як здійснюється водопостачання

На промисловому виробництві здійснюється за спеціальною креслярської схемою, яка заздалегідь прораховується інженерами.

Прямоточна

Стандартна схема, яка здійснює подачу поди по прямих каналах і скидає витоки в каналізаційну систему.

Зворотна схема

Економічне водопостачання для промислових підприємств. Функціонал схеми дозволяє не використовувати каналізаційні мережі, так як використана вода очищується і подається до споживача повторно. Сам процес очищення складається з кількох етапів і, як правило, вода подається в малих обсягах.

Послідовний пристрій

Кругообіг очищеної води між споживачами. Основна функція наведеної схеми полягає в причасті до виробництва, тобто після експлуатації відведеного кількості води, вона передається до наступної точки підприємства.

Водопостачання громадських будівель формується з двох частин - для господарських потреб і очищена вода для споживання. Головна відмінність даного виду в тому, що мережі прокладаються окремо один від одного і не повинні проходити через складські та технічні приміщення. Існує безліч нюансів і технічних питань, з якими можна зіткнутися при проектуванні, не кажучи про монтаж. Компанія Profinstall пропонує вам отримати безкоштовну консультацію і повний комплекс послуг установки промислового водопроводу для вашого підприємства.

Водопровід для виробництв і складських приміщень

Система водопостачання для виробництв досить складна, так як має більш габаритну і функціональну конструкцію. За допомогою даних систем підприємство здійснює:

  • Очищення і збагачення сировини і продуктів;
  • Видалення розчинних домішок;
  • Очищення механізмів;
  • Охолодження при виробництві обладнання.

Як говорилося раніше, на територіях промислових підприємств переважають системи зворотних, прямих і послідовних схем. Зазвичай першу проектують в відведених підрозділах, з метою заощадження води. При монтажі систем водопостачання необхідно приділити особливу увагу пожежній безпеці і провести обов'язкові пусконалагоджувальні роботи.

Інжинірингова проектно-монтажна компанія Profinstall володіє званнями вітчизняних і міжнародних норм і вимог. Кожен співробітник кваліфікований фахівець, в нашому штаті команда сертифікованих проектувальників і інженерів. Заповнюйте форму зворотного зв'язку для безкоштовної консультації!