Промислова каналізація

Проектування інженерних мереж для промислових підприємств - відповідальний і складний процес. Жодне виробництво не може обійтися без каналізації, так як щоденне споживання води і відходів значно перевищує експлуатацію на побутовому рівні. На відміну від інших стічних вод, промислові стоки містять велику кількість опадів, кислот та інших шкідливих речовин, що негативно впливають на навколишнє середовище. Тому до проектування промислової каналізації необхідно поставитися з усією серйозністю, так як від якості матеріалів, технології проектування і монтажу залежить екологія і продуктивність підприємства.

Очищення води на промислових підприємствах

Каналізаційні системи для підприємства вибираються в залежності від області діяльності компанії. Наприклад, на хімічних виробництвах застосовується система, яка знезаражує воду і ретельно очищує стоки. Проходить тривала нейтралізація кислотності і розведення.

Типовою системи для окремих заводів не існує, проект розробляється на основі безлічі характерних факторів, які відповідають діяльності компанії. Сама каналізація являє собою складну схему, що складається з багатьох пунктів. Загальноприйнятий метод хімічної та біологічної обробки води стосується всіх промислових підприємств.

Каналізаційна система зазвичай підключається до центральної міської каналізації, що є більш вигідним способом. Промислові стоки змішуються з побутовими, завдяки чому очищення спрощується. Даний метод застосовується до:

 • Заводів;
 • Фабрик;
 • Комбінатів;
 • Цехів.

Використану воду з мінералами скидають в місцеве водосховище. Для характерних підприємств краще провести зворотну каналізаційну систему, з метою економії і повторного використання води.

Для деяких підприємств легкої промисловості рекомендується використання мембрани, для вилучення з стоку корисної сировини. Сучасна система виконує дві основні цільові функції:

 • Повне очищення води від бруду;
 • Витяг мінералів з стоку і повернення води в виробництво.

Каналізаційна промислова система може працювати в самопливному режимі, використовуючи при цьому місцевий рельєф, даний спосіб економічно вигідний. Насосне обладнання напірної системи направляють стоки в точку призначення.

Система очищення стоків

Устаткування для очищення стоків визначається на основі діяльності підприємства. Каналізаційна система може включати в себе таку техніку:

 1. Жировловлювач;
 2. Пресові фільтри;
 3. Очищувач кислотності;
 4. Пастки для нафти;
 5. Іоннообменнік.

Промислова каналізація в Україні вдосконалюється з приходом новітніх технологій обробки стічних вод сучасними методами. Компанія Profinstall надає повний комплекс автоматизації інженерних мереж і промислової аспірації. Ознайомитися з портфоліо і послугами можна на сайті. Кваліфіковані менеджери готові надати безкоштовну консультацію. Заповнюйте форму для зворотного зв'язку або дзвоніть нам зараз!