Проектування промислової каналізації

Промислова каналізація призначена для відведення стічних вод з території підприємства. При цьому в процесі проектування системи слід враховувати характерні особливості виробництва, так як відходи можуть включати в себе небезпечні для екології домішки. Система каналізації забезпечує роботу підприємства і водопостачання.

Розробка проектної пропозиції включає в себе технічну документацію. Довіряючи проектування і монтаж промислової каналізації професіоналу, в першу чергу ви отримуєте довговічну систему з урахуванням всіх норм і вимог. При розробці варто враховувати всі фактори технічного та економічного змісту, щоб в процесі отримати комплексну систему, що складається з наступних категорій:

  • Зовнішні мережі;
  • Очисні споруди;
  • Пристрій обліку стоків;
  • Внутрішні мережі;
  • Випуск в місцеву мережу і водосховище.

Каналізаційні системи для промислових підприємств є складною системою відведення стічних вод і поділяються на виробничі, побутові та атмосферні.

Атмосферні стоки

Під даним видом маються на увазі опади і талі стоки, які можуть бути схильні до забруднення від переробки промислового виробництва, а також зваженими компонентами природного і / або мінерального виду.

Побутові стічні води

Категорія включає в себе всі додаткові виробничі приміщення, де подається вода для санвузлів і душових.

Виробничі

Забруднені води, що утворилися в процесі виробництва на промисловому підприємстві. Можуть виникнути при виготовленні обладнання в процесі охолодження та інших технологічних аспектах.

Особливості проектування каналізаційних мереж

Комплексна розробка, спрямована на забезпечення зовнішніх мереж підприємства, складається з проектних етапів. Професійний підхід і увага до кожної деталі дозволить не тільки скоротити викид стічних вод назовні, але і в подальшому заощадити на експлуатації обладнання.

У процесі проектної розробки слід враховувати деякі особливості:

Мережі каналізації на території промислового підприємства повинні відповідати кількості стічних вод і їх основних характеристик. Також фіксується можливість використовувати воду повторно, після очищення і фільтрації.

На майданчику каналізації підприємства, при допустимому складі води можна встановлювати труби в лотках, тунелях і каналах закритого і / або відкритого типу.

Якщо стічні води містять шкідливі речовини і домішки, небезпечні для навколишнього середовища, рекомендовано дотримуватися відстань до зовнішніх стін прохідних тунелів не менше 3 метрів і до підвалів - більше 6 метрів.