Міські теплові мережі - особливості експлуатації

Міські теплові мережі забезпечують подачу теплої води в будинки і установи міста. Почнемо з визначення тепломереж. Отже, теплові мережі здійснюють подачу пари або гарячої води від джерела до споживачів і назад. Джерелами тепла є котельні станції. Від котелень теплоносій подається до споживачів (тобто, обладнання, що споживає або використовує такий вид теплоносія - пар або гарячу воду).

Розрізняють такі види теплових мереж.

  • розподільні
  • кільцеві
  • магістральні
  • квартальні

Теплоносії повинні відповідати наступним параметрам: температура води повинна досягати 200 градусів за Цельсієм і мати тиск 2 з половиною мікроампер. А температура водяної пари повинна дорівнювати 400 градусам за Цельсієм, при цьому тиск пара має бути рівним 6,3 мікроампер.

Як здійснюється перенесення теплоносіїв до споживачів

Теплоносії надходять по тепловим магістралях: трубам з полімерів або стали. До слова, полімерні труби є найбільш дешевим варіантом і, при цьому, довговічним, на відміну від більш звичних сталевих труб. Хоча, є перевага і у сталевих магістралей, а саме - стійкість до корозії. Діаметр таких магістралей повинен становити більше 1-го метра (як правило, до 1,4 м).

Більшість міських теплових мереж являють собою дві магістралі: подачі й відведення труби. Часто в міських тепломережах застосовується два види систем подачі теплоносіїв: відкритий і закритий.

При закритій системі подачі теплоносіїв вода або пар постійно циркулюють всередині системи. При відкритій системі - частина води надходить на потреби гарячого водопостачання.

Магістралі можуть бути прокладені як над землею, так і під землею. Способи прокладки можуть бути такими:

  • канальний
  • безканальний

При канальному способі прокладки міських теплових мереж, застосовується залізобетон або цегла. А при безканальної - пінобетон.

Професіонали монтажної компанії Profinstall здійснюють прокладку теплових магістралей, а також будь-який вид монтажу водопроводу і каналізації на високому рівні.