Вентиляція виробничих приміщень

Для забезпечення нормального мікроклімату в промисловості необхідна вентиляція виробничих приміщень.

Мікроклімат у виробничих приміщеннях грає далеко не останню, а можливо і першорядну роль. Забруднення повітря, пил, занадто низька або занадто висока температура, підвищена вологість або навпаки сухість повітря не повинні перешкоджати робочому процесу і загрожувати здоров'ю або комфорту співробітників. Саме тому так важливо провести монтаж вентиляції виробничих приміщень.

Розрізняють такі різновиди вентиляції - природна і з механічним спонуканням. До природної відносять аерацію, вироблену без примусу за допомогою рушійної сили (вентилятора). Примусова вентиляція здійснюється за допомогою спеціальних інженерних комунікацій.

Класифікація вентиляції для виробничих приміщень залежить від площі вентильованого простору. Розрізняють вентиляцію місцеву і загальнообмінну.

Місцева вентиляція забезпечує циркуляцію повітря безпосередньо на робочому місці або в тій ділянці приміщення, де в цьому існує найбільш сильна потреба.

Загально обмінна вентиляція забезпечує повітрообмін в усьому приміщенні в цілому.

Вентиляція виробничих приміщень. Класифікація видів вентиляції:

 • Загальнообмінна
 • Локальна (місцева)

Крім того:

 • Природну
 • З механічним спонуканням

Крім цього, вентиляція може бути аварійною або постійною, в залежності від принципу її використання.

Аварійна вентиляція застосовується у випадках, коли необхідно очистити повітря від небезпечних хімічних сполук, наприклад, в промисловості, в разі виникнення надзвичайно ситуації, наприклад, витоку шкідливих речовин або викиду отруйних парів.

Витяжна вентиляція є обов'язковою для виробничих приміщень.

Якщо площа цеху або майстерні є порівняно невеликою, допускається використання локальної витяжної вентиляції з механічним спонуканням.

Призначення припливно-витяжної вентиляції виробничих приміщень не тільки для припливу свіжого повітря, але і для видалення забрудненого повітря.

У промисловості використовується синтез примусової і природної вентиляції, що забезпечує найбільш інтенсивний повітрообмін.

схема вентиляции

Вентиляція виробничих приміщень. Схема будови припливно-витяжної вентиляції
 1. Приймач повітря
 2. Повітроводи
 3. Фільтр
 4. Калорифер
 5. Відцентровий вентилятор
 6. Припливні отвори
 7. Витяжні отвори
 8. Регулювальний клапан
 9. Пристрої для викиду повітря
 10. Повітропровід для циркуляції
 11. Приміщення