Вентиляція молокозаводів - Стандарти і вимоги при проектуванні

вентиляция молокозаводаУ виробничих цехах при проектуванні, вентиляція молокозаводів виконується відповідно до стандартів і норм, які визначаються для цієї галузі. У камерах дозрівання сиру і інших приміщеннях, де потрібне створення і постійна підтримка штучних кліматичних умов, монтують спеціальні установки для кондиціонування повітря і підтримки необхідного температурного режиму і рівня вологості. При виборі пристрою орієнтуються на технологічну частину проекту і інструкцію виробництва молочного продукту.

Для визначення необхідного рівня повітряного середовища потрібно брати до уваги кількість вступників шкідливих речовин. Враховується і кратність повітряних потоків в кожному окремому приміщенні, будь-то виробниче або підсобне.

На час зупинки роботи припливно-витяжної вентиляції необхідно передбачити неорганізований приплив повітря з суміжних приміщень. При цьому, категорично заборонено надходження повітря:

  • з приміщень, де проводяться вибухонебезпечні речовини;
  • з приміщень, повітря яких містить шкідливі речовини.

В цехах, де продукція виготовляється відкритим методом або передбачені особливі технологічні вимоги, повітря що подається очищають від пилу за допомогою припливної вентиляційної системи механічного типу.

Варто відзначити, що вентиляційна система загального обміну не передбачає очистку повітря від шкідливих речовин. У зв'язку з цим при проектуванні вентиляції молокозаводів, потрібно передбачити пристрій, який буде розсіювати шкідливі речовини в атмосферу повітря, таким чином щоб їх концентрація не перевищувала допустимі норми.

В окремих виробничих цехах молокозаводів припливна вентиляційна система може бути поєднана з повітряним опаленням. Це дозволить скоротити металоємності опалювальних систем. Однак в такому випадку обов'язково необхідно встановлювати рециркуляційні агрегати.

Якщо Вас цікавить вентиляція молокозаводів, компанія ProfInstall може спроектувати, підібрати і поставити обладнання та провести його монтаж та пусконаладку таким чином, щоб були дотримані всі галузеві вимоги молочної промисловості.