Проектування промислової вентиляції

Вентиляція промислових підприємств в загалом здійснюється природним шляхом. Так як загальна площа підприємства більше за  побутові приміщення, повітря циркулює між приміщеннями, забезпечуючи безперебійний потік чистого повітря з природного середовища. Необхідність установки промислової вентиляції виникає, коли в приміщеннях накопичуються шкідливі гази і запахи, які негативно впливають на співробітників. В окремих випадках утворюється спалювання кисню. Залежно від сфери діяльності підприємства і результату, який необхідно отримувати від установок, системи промислової вентиляції поділяються за рівнем складності.

Проектування систем промислової вентиляції

Першочерговим завданням установки будь-якого виду обладнання є складання проектного рішення. Основні завдання, які включає в себе проектування - виявлення необхідної кількості подачі повітря в потрібне приміщення, з підтриманням оптимальних показників для безперебійної роботи механізму.

Перший етап установки вентиляції на промисловому етапі - трудомісткий і відповідальний процес, що вимагає відповідних знань і кваліфікації. Від проектного рішення залежить якість виконання наступних етапів. Процес проектування здійснюється на основі прийнятих норм і правил СНіП, складається з безліч механізмів, що забезпечують безперебійну циркуляцію повітря.

Проектне рішення розробляється на основі параметрів і області діяльності приміщення. Припустимо в цехах основні параметри прораховуються від витрат повітря машин і вентиляційних механізмів.

Як вибрати вентиляційні системи

На промислових підприємствах найчастіше використовуються промислові вентилятори спеціального призначення. На відміну від побутових механізмів вентиляційних систем, призначене обладнання має високу потужність і надійність. Більшість видів вентиляторів можуть використовуватися в екстремальних умовах при високих температурах і небезпечних газах. Вибір промислового вентилятора ґрунтується на функціоналі, потужності, рівні шуму і продуктивності.

Зміст проектної пропозиції вентиляційних систем промислового підприємства.

Проект вентиляційних систем для промислового підприємства повинен бути виконаний за ДСТУ і бути завіреним виробництвом, включаючи домовленості з замовником. Що включає проект:

Робоча документація

Робоча документація складається із загальних даних і характеристик підприємства, креслень вентиляційних систем і установок. Схема загального вигляду інших включно виробів і кріплень.

Специфікація матеріалів

Включає відомості про обсяг робіт і відміток повітропроводів. Наступним етапом є складання тех. карти, яка дозволяє проводити подальші роботи установки обладнання на підприємстві. Технологічна карта в свою чергу включає наступну інформацію:

  • Особливості виробництва;
  • Технологія і організація робочого процесу;
  • Технологічні процеси;
  • Контроль якості використовуваних матеріалів;
  • Техніка безпеки;
  • Ресурси;
  • Кошторис.

Компанія Profinstall готова розробити для вас комплексне проектне рішення з повною технічною документацією. Наші фахівці володіють достатніми знаннями і досвідом для здійснення налагодження вентиляції на промислових підприємствах будь-якої складності.