Загально обмінна вентиляція харчового виробництва

вентиляция для производстваЗагально обмінна вентиляція харчового виробництва має ряд особливостей і вимог, які краще доручити пов'язувати між собою професіоналам.

До підприємств харчової промисловості в усі часи висувалися досить високі вимоги. І це не дивно, так як від якості продукції, що випускається ними продукції безпосередньо залежить людське життя.

Не секрет, що процес виробництва харчової продукції тягне за собою виділення різних речовин, серед яких найчастішими бувають пари води і розчинника, вуглекислий газ і пил. Кожна речовина виділяється в залежності від типу харчового виробництва.

Для того щоб уникнути потрапляння цих речовин в вироблені продукти і потрібна надійна припливно-витяжна вентиляція. До того ж, від надійної вентиляційної системи залежать економічні показники підприємства, так як вона дозволяє знизити рівень браку на 35%.

З метою організації якісної вентиляції по всьому приміщенню рекомендується вибирати загально обмінну систему вентиляції, яку поділяють на припливну і витяжну. Як правило, перший тип вентиляції встановлюється одночасно з підігрівом і фільтрацією повітряного потоку. У свою чергу, витяжна загальнообмінна вентиляція значно простіше припливної. Її встановлюють у віконному отворі або у спеціальному отворі, зробленому в стіні. В такому випадку повітря, що видаляється, зовсім не має потреби в обробці. Цей тип вентиляції досить гарний, коли обсяги вентильованого повітря невеликі. Та й фінансового вигідніше в такому випадку.

При виконанні проекту загальнообмінної механічної вентиляції у виробничих приміщеннях, де не передбачено природне провітрювання, потрібно передбачити наявність, як мінімум, двох припливно-витяжних вентиляційних установок. Продуктивність однієї установки повинна забезпечувати не менше 50% необхідного обміну повітря.

Якщо в проекті передбачена одна система припливно-витяжної вентиляції, то необхідно встановити резервні вентилятори, які будуть включатися автоматично в разі зупинки основного вентилятора.

Компанія Profinstall має досвід в проектуванні і монтажі різних об'єктів, в тому числі і там, де була вентиляція харчового виробництва.