Інженерні мережі фармацевтичного виробництва

GEP logoДо фармацевтичного виробництва пред'являються особливі вимоги, які стосуються не тільки складу ліків і БАДів, а й умов виробництва. І головний стандарт в галузі інжинірингу - це GEP (в перекладі з англійської «належна інженерна практика»). Цей термін став використовуватися на початку 2000-х років, головним чином в фармацевтиці як продовження інших стандартів - GMP, GDP та ін. В інших сферах виробництва більше вживається термін «Engineering Quality Systems».

Інженерні мережі фармацевтичного виробництва повинні бути спроектовані і змонтовані згідно даних стандартів.

У керівництві Міжнародного товариства інженерів фармацевтичної промисловості (ISPE), виданому в 2008 році, містяться чітко структуровані принципи GEP. У документі відображені глобальні комплексні підходи до інжинірингу, від розробки проекту інженерних мереж до введення об'єкта в експлуатацію.

Належна інженерна практика - це комплекс інженерних методик і стандартів, що застосовуються на всьому життєвому циклі проекту, які повинні забезпечити отримання оптимальних і економічно вигідних рішень. При цьому вони повинні відповідати нормативним вимогам закону і замовника. GEP здійснює підтримку дій, які забезпечують поточне функціонування і майбутнє планування фармацевтичного виробництва.

Більш загальний стандарт - GMP, він висуває вимоги в цілому до виробництва лікарських препаратів. медичного обладнання, продуктів харчування. Він з'явився в 1963 році в США, з тих пір правила неодноразово зазнавали змін і вдосконалилися. На даний момент, національні правила GMP встановлено в 100 країнах. Україна лише знаходиться на шляху переходу до них.

Існує також ряд стандартів, що регламентують:

  • правильне зберігання і транспортування ліків (GSP)
  • надання аптечних послуг (GPP)
  • дистрибуцію лікарських препаратів (GDP)

Компанія Profinstall має досвід проектування інженерних мереж на фармацевтичному підприємстві.