Автоматизація інженерних систем будівель

 

Співробітники компанії ProfІnstall володіють багаторічним досвідом в побудові систем автоматизації інженерних мереж об'єктів промислового значення і цивільних будівель. Для досягнення очікуваного результату для кожного Замовника, розробка систем автоматизації виконується з індивідуальним підходом. Залежно від завдань і бюджету ми можемо побудувати систему автоматики від найпростішої, виконаної на стандартних контролерах, і до найскладнішої і комплексної системи, виконаної на вільно програмованих контролерах.

 

Інжинірингова компанія ТОВ «Профінстал» виконує повний перелік робіт по автоматизації - проектування, програмування контролерів і систем диспетчеризації, збірка шаф автоматики, монтаж на об'єкті Замовника, пуско-налагоджувальні роботи автоматизованих систем.
Автоматизація інженерних систем будівель - це програмно-апаратний комплекс, що забезпечує повністю автономне управління інженерних систем і захист інженерного обладнання.


Автоматизація інженерних систем життєзабезпечення (освітлення та електропостачання, водопостачання, опалення, вентиляції та кондиціонування) дає можливість істотно знизити витрати на експлуатацію будівлі за рахунок злагодженого управління процесами, а також підвищити безпеку, запобігаючи аварійні ситуації і уникаючи впливу "людського фактора".

 


У сучасних будівлях автоматизується робота наступних інженерних систем:

• електропостачання;
• електроосвітлення;
• водопостачання;
• опалення, вентиляції та кондиціонування повітря;
• протипожежних систем;

 

Система автоматики будівлі складається з численних окремих підсистем, кожна з яких автономно управляє своїм обладнанням, і об'єднаних під одною загальною системою диспетчеризації. Ця система управління дозволяє з диспетчерських терміналів управляти як всією інженерною системою будівлі в цілому, так і її окремими частинами, вести спостереження за керованими підсистемами і здійснювати через них загальне керівництво роботою систем автоматики.

Автоматизація інженерного устаткування будівель необхідна для постійного контролю за обладнанням. Автоматичні системи самі спостерігають, фіксують, ведуть запис станів обладнання будівлі. Відповідно до заданих програм, системи автоматики реагують на зміну показників датчиків і змінюють режими або параметри функціонування інженерних систем будівель. Вони сповіщають персонал про аварійні та критичні стани інженерного обладнання, що дозволяє диспетчерам швидко приймати рішення в нестандартних ситуаціях.

 

Автоматизація інженерних систем будівель дозволяє значно зменшити експлуатаційні витрати на їх утримання за рахунок економного витрачання енергоресурсів, збільшення терміну служби через ефективне використання інженерного обладнання.

 


Автоматика електропостачання своєчасно виявляє неполадки в роботі електрообладнання або мережі живлення, які можуть бути загрозою життю людей, принести величезний збиток господарству або викликати масовий брак продукції підприємства.
Автоматика електропостачання дозволяє забезпечити безперервне електропостачання критично важливих споживачів, що дозволяє уникнути пов'язаних з цим ризиків, а також простою обладнання і економічних витрат.

 

Автоматизація управління освітленням.
Автоматика управління освітленням встановлює оптимальний режим роботи систем освітлення в приміщеннях в залежності від зовнішнього освітлення, потреб в освітленні, наявності в приміщенні персоналу і т.п.
Це дозволяє економити електроенергію і зменшує експлуатаційні витрати будівель.
Автоматизація інженерного устаткування будівель в області електроосвітлення передбачає і дистанційне керування освітленням, що особливо актуально для будинків з великою кількістю світильників, розподілених на великій площі.

 

Автоматизація управління водопостачанням.
Автоматизація управління гарячим і холодним водопостачанням дозволяє досягти оптимальної роботи обладнання насосних станцій і ІТП. Це економить електроенергію на роботу насосного обладнання та теплову енергію на нагрівання гарячої води, що дає змогу зменшити експлутаційні витрати будівель.
Автоматизація інженерного устаткування будівель в області гарячого і холодного водопостачання передбачає підтримання стабільного напору води в даних системах, а також постійної температури в системі гарячого водопостачання.

 

Автоматизація систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря.
Системи вентиляції та кондиціонування - це сукупність обладнання, що забезпечує потрібну обробку (фільтрація, нагрівання або охолодження, осушення або зволоження, рекуперація тепла) і подачу повітря в приміщення, а також видалення відпрацьованого повітря з приміщень.
Системи опалення призначені для централізованого обігріву приміщень в холодний період.
Для правильної та синхронної роботи систем опалення, вентиляції та кондиціонування потрібні відповідні системи автоматики.

 

Автоматизація систем опалення, вентиляції та кондиціонування включає в себе:

- підтримання в приміщеннях заданої температури незалежно від температури зовнішнього повітря;
- підтримання в приміщеннях заданої вологості як зволоженням сухого повітря, так і осушенням занадто вологого повітря;
- підтримання в приміщеннях рівня СО2, що не перевищує нормативних значень;
- підтримання заданого перепаду тиску між приміщеннями (чисті приміщення);
- ефективне використання енергоресурсів (теплоносія, холодноносія, електроенергії);

 

Автоматизація управління пожежними системами.
Автоматизація управління пожежними системами включає:
- контроль приміщень датчиками задимленості, визначення зони пожежі;
- управління станцією автоматичного водяного пожежогасіння;
- управління системами димовидалення та підпору повітря;
- оповіщення персоналу про пожежу.

 

Співробітники ProfInstall беруть на себе відповідальність за допрацювання повного і правильного технічного завдання, спільно з представниками Замовника.